Historia firmy

Nasza firma powstała w 2004 roku jako działalność gospodarcza Pracownia Produkcji Telewizyjnych QUARK Joanna Nowaczyk z siedzibą w Sopocie przy ul. Kubacza 3/4.

Joanna Nowaczyk po ukończonych studiach i rozstaniu się z lokalną telewizją Tele TOP, uruchomiła swoją firmę produkującą produkty dla telewizji, firm i podmiotów prywatnych.

W 2009 roku utworzyliśmy biuro ze studiem w budynku Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART w Sopocie przy ul. Kościuszki 61.

Tam został powołany do życia portal CODZIENNIK.TV.  Pierwszy portal internetowy nadający w HD codzienny program. To był pionierski pomysł na polskim rynku. Programy sportowe, kulturalne, rozrywkowe, sondy, relacje, reportaże i wiele innych. Codziennie inna playlista programów pieczołowicie przygotowywanych i konsultowanych.

Po ponad 7 latach zawiesiliśmy działanie portalu, ze względu na planowane zmiany.

Niestety w grudniu 2019 roku, podobnie jak inni przedsiębiorcy, musieliśmy opuścić własnoręcznie wyremontowane biuro.  Budynek ma zostać przekształcony w hotel.

31 października 2017 roku Joanna Nowaczyk i Piotr Gil utworzyli spółkę Quark TV Productions LTD w Szkocji. Firma miała równolegle współpracować przy każdym projekcie z Pracownią Produkcji Telewizyjnych QUARK by sukcesywnie przejmować projekty.

Ten ruch spowodował zmiany wizerunkowe firmy w tym m.in zmianę logotypu obu firm.

1 września 2019 wszelkie obowiązki przejęła szkocka spółka QUARK  a polska działalność gospodarcza została zamknięta.